Akademia Tradycyjnych Sztuk Walki
"Biały Smok" w Krakowie

W Akademii prowadzone są regularne treningi Wing Chun Kung Fu oraz seminaria i warsztaty związane ze sztukami walki. Od niedawna prowadzimy grupę Tai Chi Chen (styl Xin Yi Hun Yuan Taiji Quan) i QiGong. Proponujemy naukę tradycyjnej formy Xin Yi Hun Yuan Taiji Quan stylu Chen, którą propaguje Mistrz Han Kui Yuan. Organizujemy również warsztaty treningu sportowego Ketlebells, znanego na świecie jako Girya Sport. Na zajęcia zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci (grupa dziecięca wing chun).

Założycielem Akademii i głównym instruktorem jest Sifu Andrzej Szuszkiewicz, trener II klasy jujutsu (AWF Kraków), posiadający najwyższy stopień Wing Chun Kuen (linia przekazu Williama Cheunga). Akademia współpracuje z Centrum Wing Chun Kung Fu w Paryżu, które prowadzi Mistrz Didier Beddar (Académie de Wing Chun Traditionnelle) oraz z Ośrodkiem Wing Chun Kung Fu we Lwowie prowadzonym przez Mikołaja Plyaskina (Traditional Gongfu Academy). Jesteśmy członkiem Polskiego Stowarzyszenia Wing Chun Kung Fu oraz Polskiej Federacji Kung Fu i Vo. Stowarzyszenie Wig Chun Kung Fu posiada sekcje Wing Chun w Gorzowie Wielkopolskim, w Luboniu (k. Poznania), W Zawierciu i w Tychach.

Akademia mieści się w samym centrum Krakowa, kilka kroków od Wawelu. Treningi prowadzimy na jedynej takiej sali w mieście, wyposażonej w sportowy sprzęt do sztuk walki, lustra na 2 ścianach oraz profesjonalne maty sportowe, zapewniające bezpieczeństwo podczas treningu.

Czego możesz spodziewać się przychodząc do nas na zajęcia? Potu i zmęczenia, pracy nad swoimi słabościami. Nieustannego rozwoju swoich umięjętności, koordynacji, siły i wytrzymałości. Nie oczekuj efektów na skutek olśnienia czy poznania teoretycznego. Stawiamy na praktykę i systematyczny trening. Jeśli jesteś wytrwały w dążeniu do celu, zapraszamy. Jeśli nie... też zapraszamy, najwyższy czas na zmianę.

 

 

A R T Y K U Ł Y

 

108 drewianych manekinów...

TEKST: SIFU ANDRZEJ SZUSZKIEWICZ

Przyrząd treningowy jakim jest drewniany manekin (Mok Jan Jong), powinien zainteresować, każdego praktyka Kung Fu, który pragnie poszerzać swoje umiejętności i horyzonty w dziedzinie sztuk walki. Historia drewnianego manekina sięga czasów klasztoru Shaolin. Istniał‚ tam korytarz, wzdłuż, którego ustawionych było 108 drewnianych manekinów. Uczniowie musieli przejść przez ten korytarz wykonując ręcznie techniki na każdym z manekinów w określonym czasie, odmierzanym przez palące się kadzidło. Manekiny były tak ustawione, aby uczniowie musieli...

WIĘCEJ

 

Styl Wing Chun Kuen Kung Fu

TEKST: ANDREA LEE

Podstawowe zasady Wing Chun opierają się na trzech elementach: równowaga, struktura i dystans. Strukturę ciała można porównać do drzewa bambusowego: mocna ale elastyczna, zakorzeniona ale poddająca się (ustępująca sile). Równowaga jest powiązana ściśle ze strukturą ciała. Ciało utrzymujące równowagę jest szybkie i dynamiczne. Wing Chun preferuje wąskie pozycje, łokcie blisko ciała i uderzenia generowane z wewnątrz. Wląściwa struktura i równowaga zapewniają ochronę strategicznych punktów i jednocześnie dynamiczny mocny atak. Trzeci element, dystans, pozwala...

WIĘCEJ